Dnes otvorené 08:00 - 19:00, Pohotovosť NON STOP po telefonickom dohovore na partnerskej klinike PrimaVet v Rači

+421903494000

Často vyskytujúce sa ochorenia a odporúčania

Ponúkame Vám najčastejšie problémy našich domácich miláčikov, ako aj odporúčania, ako postupovať, aby sme im predchádzali.

Ako strihať pazúriky?

Ako strihať pazúriky?

Domácim zvieratám treba venovať pozornosť kvalite a dĺžke pazúrikov. Často krát si ich nemajú možnosť obrúsiť prirodzene. Drápky, ktoré sa neskracujú, sa môžu nebezpečne ulomiť a krvácať.

Zbavte psíka zubného kameňa

Zbavte psíka zubného kameňa

Zubný kameň v ústnej dutine predstavuje mineralizovaný stvrdnutý zubný povlak na povrchu zuba. Nejde len o estetický problém, ale aj problém zdravotný.

Močové kamene trápia aj zvieratká

Močové kamene trápia aj zvieratká

Toto ochorenie poznáme aj pod názvom urolitiáza. Ide o bežné ochorenie močového mechúra, ktoré postihuje psov aj mačky. Je to patologický stav, počas ktorého sa v močovom trakte tvoria minerálne útvary.

Dajte si pozor na osinu - strašiaka psíčkarov

Dajte si pozor na osinu - strašiaka psíčkarov

Osiny sa nazývajú aj ako šípky alebo klásky. Na osinu môžeme natrafiť na trávnatých plochách, poliach, či lúkach. Preto by sme mali byť obzvlášť obozretní hlavne pri prechádzkach prírodou.

Prevencia proti kliešťam

Prevencia proti kliešťam

Na prevenciu proti kliešťom existuje množstvo prípravkov. Niektoré z nich nájdete aj v lekárňach, ak však máte záujem o niečo špeciálne, lepšie je osloviť veterinára.

Zákerné plesne

Zákerné plesne

Našu veterinárnu ambulanciu čoraz častejšie navštevujú pacienti, ktorí majú problémy s dermatofytmi, čiže s plesňovým ochorením. Mykotické a bakteriálne infekcie spolu s alergiami patria medzi najčastejšie kožné ochorenia, ktoré trápia našich pacientov.

Alergie u psov a mačiek

Alergie u psov a mačiek

Nielen ľudia, ale aj naši zvierací spoločníci čoraz častejšie trpia na kožné alergie. Je to nepríjemné pre zviera, nadmerne, často do krvi, sa škrabe a okusuje sa, trie sa o zem a kmene stromov.

Kastrácia kocúra a sterilizácia mačky

Kastrácia kocúra a sterilizácia mačky

Na jar sa príroda prebúdza a s tým je spojené aj obdobie ruje. Každý rok pribúdajú nechcené mačiatka, ktoré sa potom často túlajú, sú vychudnuté, napadnuté parazitmi, choré, kýchajúce, s hnisavými výtokmi z očí.

Ušný svrab

Ušný svrab

Veľmi časté ochorenie vonkajšieho zvukovodu (nielen) mačiek. Stáva sa, že našu veterinárnu ambulanciu vyhľadá človek, ktorý poskytol domov malému roztomilému opustenému mačiatku.

Problémy s pásomnicou

Problémy s pásomnicou

Keď si ľudia donesú domov zvieratko, ich prvé kroky často smerujú do veterinárnej ambulancie, aby sa informovali o zdravotnom stave a následnej starostlivosti o zvieratko.

Tráviace problémy u zvierat - hnačka

Tráviace problémy u zvierat - hnačka

Prečo vzniká a ako ju liečiť? Stáva sa, že našu veterinárnu ambulanciu vyhľadá človek, ktorý poskytol domov malému roztomilému opustenému mačiatku.

Exotickí domáci miláčikovia

Exotickí domáci miláčikovia

V našej praxi sa občas stretávame aj s novými druhmi pacientov, ktorí majú exotický pôvod. Sú to exotické plazy, ktorých je na svete okolo 6000 druhov. Okrem klasických druhov, ktoré poznáme roky, už chovatelia chovajú aj krokodíly, anolisy, pralesné ža