Dnes otvorené 08:00 - 16:30, pohotovosť po telefonickom dohovore na partnerskej klinike PrimaVet v Rači do 24:00. Po polnoci len hospitalizované zvieratá.

+421903494000

Zubný kameň potrápil Jimina

Zubný kameň potrápil Jimina

Nezanedbajte túto časť starostlivosti. Starší maltézsky psík Jimino, ako mnoho malých psích plemien, má predispozíciu k ukladaniu zubného kameňa.

Preto musí raz za čas prísť na veterinárku kliniku odstrániť zubný kameň. U psíkov tento zákrok sa robí pod sedáciou (tj. pri narkóze). Ak sa problém so zubným kameňom podcení a nerieši sa, dochádza k zápalu ďasien, krvácaniu, v pokročilejšom štádiu k zápalu kostí sánky a čeľuste. Psík trpí bolesťami počas kŕmenia a majitelia sa sťažujú na nepríjemný zápach
z tlamy. Okrem toho baktérie ukryté pod zubným kameňom môžu byť zdrojom infekcií vnútorných orgánov, napríklad obličiek, či srdca.

Prevencia, ako čistenie zubov kefkou, či nanášanie špeciálnym enzymatickým gélom tvorbu kameňa odiali (čo je dobré), ale tak treba potom nechať vyčistiť psíkovi zuby na veterinárnej klinike. Nepodceňujte tento problém.