Dnes otvorené 08:00 - 16:30, pohotovosť po telefonickom dohovore na partnerskej klinike PrimaVet v Rači do 24:00. Po polnoci len hospitalizované zvieratá.

+421903494000

Rotvajler pohrýzol Samyho

Rotvajler pohrýzol Samyho

Samy je 4 ročný, dobre stavaný nemecký pinč pripomínajúci malého dobermana. Samy, prišiel do veterinárnej ambulancie po nešťastnej udalosti s hryznou ranou.

Majitelia neprišli okamžite, ale sa mu snažili poskytnúť prvú pomoc domácim spôsobom a to čistením repíkovým odvarom, ale nebolo to dostačujúce. Na pravej lopatke mal psík ranu po uhryznutí. Rana veľmi zapáchala a plnila sa hnisom. Okolie bolo veľmi bolestivé, nekrotizujúce a podkožie krepitujúce. Rana sa vypláchla dezinfekčným roztokom, nekrotizujúce tkanivo sa odstránilo a zvieraťu sa okamžite nasadili antibiotiká a lieky na utíšenie bolesti a zápalu. Majiteľ so psíkom takmer každý deň chodil do ambulancie na kontrolu a ošetrenie. Po pár dňoch rana vyzerala omnoho lepšie. Aj Samy bol viditeľne čulejší a veselší. Po približne dvoch týždňoch, aj vďaka dobrej domácej starostlivosti majiteľa, je Samy opäť aktívny a živý psík. Samy, tešíme sa, že si v poriadku a buď na prechádzkach opatrnejší!