Dnes otvorené 08:00 - 19:00, pohotovosť po telefonickom dohovore na partnerskej klinike PrimaVet v Rači do 24:00. Po polnoci len hospitalizované zvieratá.

+421903494000

Náš team

Jadro našej ambulancie tvorí team skúsených doktorov s mnohoročnými skúsenosťami zo Slovenska aj zahraničia.

MVDr. Šimon Halás

veterinárny lekár

MVDr. Šimon Halás ukončil v roku 2022 vysokoškolské štúdium na Univerzite veterinárskeho lekárstva a farmácie v Košiciach v študijnom odbore veterinárske lekárstvo. Počas štúdia ho začala zaujímať aj problematika vírusov a patogénov v ekosystéme. Postupne sa dostal do tajov zverolekárstva a apeluje na nevyhnutnú potrebu tejto profesie. Ako sám hovorí: „Veterinárny lekár nelieči len zvieratá, ale lieči celé ľudstvo. Ľudia konzumujú aj mäsitú potravu zo zvierat. Pokiaľ budú tieto zvieratá choré, bude choré aj ľudstvo. Práve z toho dôvodu je treba klásť dôraz na zdravie všetkých zvierat a veterinárny lekár tak nepriamo lieči aj ľudí." 

Okrem toho, že Šimon pomáha ozdravieť chorým zvieratám, je tiež profesionálnym fotografom s mnohými úspechmi. Možno spomenúť, že sa stal celosvetovým i európskym víťazom fotografických súťaží, ktoré organizovala Svetová organizácia pre zdravie zvierat (OIE) v Paríži. Je rybárom, členom Slovenskej poľovníckej komory, aktívnym poľovníkom, hodnotiteľom poľovníckych trofejí a členom Kynologického záchranného zboru Slovenskej republiky.